Zmiana CEO w ArdentCode 


Warszawa, 23.11.2023: Marek Gil, dotychczasowy Dyrektor ds. Rekrutacji w ArdentCode został Dyrektorem Zarządzającym (CEO), zastępując w tej roli założyciela firmy i prezesa zarządu, Piotra Dulaka. 


Zmiana podyktowana jest potrzebą rozdzielenia funkcji zarządczej w firmie od prowadzenia działań strategicznych i rozwojowych. Wpływ na nią ma stały wzrost liczby pracowników i idące za tym zwiększenie zapotrzebowania na rozwój działań operacyjnych. Równolegle, plany dalszego rozwoju firmy na rynkach międzynarodowych, generują potrzebę zmiany wewnątrz organizacji. Dotychczasowy CEO, Piotr Dulak, był w tej roli od początku działania ArdentCode, tj. od 2000 roku. Obecny CEO, Marek Gil, objął tę funkcję 1 października 2023 r, a 2 listopada dołączył do zarządu Spółki ArdentCode I Sp. z o.o., jako wiceprezes. 

Marek Gil jest absolwentem Wydziału Informatyki i Zarządzania na Politechnice Wrocławskiej, ze specjalnością inżynierii oprogramowania. Przez niemal 20 lat związany był z firmą z sektora bankowego, a następnie z branżą BPO/CEM. Zarządzał infrastrukturą i usługami informatycznymi, budował i prowadził zespoły IT, pełnił role kierownicze i dyrektorskie. Od 2017 roku związany z ArdentCode, łącząc role zarządzania infrastrukturą i usługami IT z prowadzeniem działu rekrutacji. 

Dzięki bogatemu doświadczeniu Marka, ArdentCode będzie nadal rozwijać się jako firma, która jest partnerem oferującym swoim Klientom wysokowydajne zespoły i doświadczenie pracujących w niej ekspertów. Nowy Dyrektor Zarządzający wzmocni strukturę organizacji dogłębnym zrozumieniem potrzeb zespołów technologicznych oraz koncentracji na dojrzałych procesach.